★★★★★ 5.0 98 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.labena.si
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Product Name: Proximity Switch; Country of Manufacture: CHINA; Material: Plastic, Metal
  • Net Weight: 179g; Package Content: 1 x Proximity Switch,Some Installing Parts; Brand:
  • Model: E2K-C25ME1; Main Color: Gray, Yellow; Output: DC 6 - 36V,300mA
  • Detecting Distance: 25mm; Output Type: NPN NO(Normal Open)
  • Cable Length: 2M/6.5Ft; Body Size: 83 x 34mm/3.2" x 1.3"(L*D)
Material metal
Horsepower 0.03 Horsepower
Part Number f190413ae018496
Sound Level 0.03 Decibels
Manufacturer Aexit
Item model number modle
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
5 out of 5
★★★★★
98 ratings | 40 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
90% (88)
4 stars
0% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (10)