Bussman Fuse Block, Class R, 250V 30A, 2 Pole RM25030-2PR
★★★★★ 4.2 18 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.labena.si
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
UPC 051712511254
Model RM25030-2PR
Voltage 250 Volts
Brand Name Bussmann
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 1 Pounds
Part Number RM25030-2PR
Manufacturer Bussman
Connector Type Screw
Current Rating 30 Amps
Number Of Poles 2
Number Of Contacts 2
Included Components Fuse Block, Class R, 250V 30A, 2 Pole
Number of Positions 2
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
18 ratings | 7 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (14)
4 stars
6% (1)
3 stars
3% (1)
2 stars
2% (0)
1 star
11% (2)