β˜…β˜…β˜…β˜…β˜… 4.5 28 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.labena.si
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • ♛【Size Detailed】: Inner Diameter: 8mm/0.31’’, 10mm/0.39’’, 12mm/0.47’’, 16mm/0.63’’, 18mm/0.7’’, 20mm/0.79’’. Width: 17mm/0.67’’, 21.3mm/0.84’’, 27.5mm/1.08’’, 33.4mm/1.31’’, 39.3mm/1.55’’, 40mm/1.57’’. Thickness: 2.3 x 4.6mm/0.09 x 0.18’’, 2 x 5.4mm/0.08 x 0.21’’, 2.5 x 6mm/0.1 x 0.24’’, 2.3 x 7.4mm/0.09 x 0.29’’, 2.5 x 9mm/0.1 x 0.35’’, 2.5 x 9.3mm/0.1 x 0.36’’.
Brand Glarks
Color Silver
Model G-4724
Unit Count 1.0 Count
Part Number G-4724
Washer Type Flat
Manufacturer Glarks
Fastener Size 6 Sizes
Material Type Zinc
Item Thickness 1 Millimeters
Item Dimensions 8.66 x 5.12 x 0.65 inches
Outside Diameter 1 Millimeters
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
β˜…β˜…β˜…β˜…β˜…
28 ratings | 11 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (23)
4 stars
4% (1)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (3)